KROPELKOWE


Hej wszystkim !

Zapraszam dziś do obejrzenia kilku zdjęć wykonanych w moim ogródku.

Enjoy !


Zawsze wpisy z serii Natura, to w jakimś stopniu powrót do moich początków — jak i zapewne wielu z Was — fotografujących. Ostatnio złapałam się na tym, że rzadko kiedy brałam już aparat w ręce, żeby zrobić zdjęcia dla siebie, a nie podczas zleceń. Takie wpisy mają też zawsze mniej wyświetleń, bo tak naprawdę mało kogo interesują zdjęcia kropelek po deszczu, czy kilku pająków. I choć jestem bardzo zadowolona ze statystyk na blogu — za co Wam serdecznie dziękuję ! - mam wrażenie, że odbieracie te wpisy jako takie zapychacze pomiędzy sesjami. Dlatego na przekór dodaję dziś te zdjęcia, bo fotografia to nie same portrety i fajnie było wyjść na bosaka na mokrą trawę po deszczu i poszukać pająków w choinkach.

Nie wiem jak nazwać te zdjęcia. Nie jest to stricte makro fotografia, ale są to jednak zbliżenia i szczegóły. Zawsze robię je pięćdziesiątką z manualnym ostrzeniem. Kiedyś chciałam zainwestować w pierścienie pośrednie albo soczewki, ale jednak zrezygnowałam, bo nie chciałam iść tylko w kierunku makro. Dajcie mi proszę znać, jak robicie makro - macie pierścienie, soczewki, a może konkretne obiektywy? 


No i na koniec wrzucę tu jeszcze najpiękniejsze zdjęcie Supła, jakie udało mi się wtedy (i kiedykolwiek) zrobić.
Koleś był nawet po kąpieli, więc jeszcze względnie czysty i pachnący :)
Jestem ciekawa jakie zdjęcia najchętniej oglądacie
na blogach - stylizacje, sesje, a może zdjęcia przyrody i krajobrazy?
Dajcie znać w komentarzu !


Pozdrawiam,
Takaszka

7 komentarzy

Window of Fashion by Moni pisze...

Kropelki deszczu na pajęczynie wyglądają pięknie. <3 Ja najbardziej lubię oglądać stylizacje. Zdjęciami natury też nie pogardzę. ;)

Anna pisze...

Lubię oglądać makro, zwierzęta, krajobraz - natura, wschody i zachody oraz zimowe.

Klaudia Nieścioruk pisze...

Bardzo miło się czytało. Też często mam takie wrażenie jak Ty :) Ja uwielbiam każdego typu fotografie. Wszystko mnie interesuje :)

klaudia-niescioruk.blogspot.com

ohmylife x pisze...

Ja akurat nie należę do osób, które przechodzą obojętnie obok postów ze zdjęciami przyrody. Natura kryje w sobie nieopisane piękno, a ja uwielbiam patrzeć, jak ludzie uwieczniają je na zdjęciach, dlatego między innymi takie posty najbardziej lubię na Twoim blogu. Tym razem też świetnie wyszły. Pozdrawiam! 😊

Klaudia pisze...

A ja, na przekór statystykom, zawsze byłam większą fanką zdjęć przyrody niż portretów, dlatego z przyjemnością przeczytałam ten wpis. Kropelki są przecudne, a psiak na końcu skradł moje serce!

Unknown pisze...

Bardzo lubię zdjęcia natury, mają dla mnie taki wyjątkowy klimat, jakiego żadne inne nie potrafią dać :) Twoje - jak zwykle - świetne! :)
Pozdrawiam

ostrichphotos pisze...

zdjęcia natury mają swój urok ale ostatni kadr - cudowny psiak♥
http://kiliphilia.blogspot.com/